Zofia Kołakowska-Halbersztadt

Jestem terapeutką, trenerką mentalną, mediatorką i adwokatką rodzinną, w trakcie studiów psychoterapeutycznych w nurcie ACT. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, wspólnie z mężem wychowuję kilkoro naszych dzieci a sprawy społeczne oraz rodzinne zawsze były mi bliskie.

ACT to w skrócie terapia akceptacji i zaangażowania od ang. act (działać, podejmować działanie). Wywodzi się z terapii behawioralnej i chodzi w niej o podejmowane działania, nie dowolne, a takie które prowadzą do życia zgodnego z wyznawanymi wartościami.

Celem terapii akceptacji i zaangażowania, mówiąc prosto, jest maksymalne zwiększenie szans osoby na to, by mogła wieść bogate, spełnione życie, które ma sens, a zarazem potrafiła zaakceptować nieuchronnie towarzyszące życiu cierpienie.

Russ Harris (Zrozumieć ACT)

Posiadam specjalizację z terapii małżeńskiej i par Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu oraz certyfikat trenera mentalnego Akademii Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka. Ukończyłam też Studium Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu sądownictwa i administracji, a także Studia Podyplomowe z zakresu Zarządzania Nieruchomościami na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz Studium Prawa Podatkowego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyłam również aplikację sądową z pozytywnie złożonym egzaminem sędziowskim.

Jestem przekonana, że sprawna komunikacja, docieranie do rzeczywistych potrzeb oraz troska o komfort psychiczny niezwykle usprawnia proces terapii, treningu mentalnego, czy mediacji, czyniąc go jeszcze bardziej zasadnym, przyjaznym dla obu stron, a w konsekwencji skutecznym.

W swojej pracy łączę koncyliacyjne podejście oraz osobiste predyspozycje mediacyjne i wieloletnią praktykę prawniczą z konkretnymi umiejętnościami terapeutki i warsztatem trenerki mentalnej.

Zofia Kołakowska-Halbersztadt

Przez 15 lat wyspecjalizowałam się w konfliktach rodzinnych i rozwiązywaniu sporów na tle rozwodowym wykonując praktykę adwokacką w warszawskiej kancelarii zajmującej się głównie sprawami rodzinnymi, rozwodami i mediacjami okołorozwodowymi. Byłam inicjatorką powołania Fundacji CONSENSIUS Europejskie Centrum Mediacji, którą kieruję jako prezeska. Z ramienia tej fundacji jestem wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Jestem członkinią Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

W przeszłości zaangażowana byłam w działalność Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, pomagając kompleksowo rozwiązywać problemy życiowe i majątkowe rodzin osób zaginionych, jak też małoletnich dotkniętych zjawiskiem porwania rodzicielskiego. Z ramienia fundacji wielokrotnie uczestniczyłam w posiedzeniach komisji sejmowych i konsultacjach z Ministrem Sprawiedliwości, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, czy Rzecznikiem Praw Dziecka.

Jestem współautorką publikacji książkowej Dziecko w rozstaniu rodziców (LexisNexis, 2013, 304 strony) oraz broszury Fundacji ITAKA Kiedy rodzic porwał dziecko”

Zbudowałem również doświadczenie w obsłudze prawnej krajowych podmiotów gospodarczych – osób prawnych, spółek osobowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz jako wielokrotnie certyfikowany mediator w sprawach cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, z zakresu prawa pracy, wspólnot mieszkaniowych i sąsiedzkich. Posiadam licencję Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Terapia par Trening relacji Mediacja związku Rozmowa wspierającaO mnie Kontakt